Sanace ochranných zídek a mostů

Odolnost a životnost

Sanace ochranných zídek a sanace mostů je často nutným krokem při rekonstrukci stávajících staveb. Převážná část našich rekonstrukcí se týká svodidlových zídek, které jsou vystaveny povětrnostním podmínkám a poničeny působením chloridových solí, používaných během zimních měsíců k posypu.

V současné době jsou hojně využívány nátěry a stěrky, jejichž životnost je však pouze několik let. Po uplynutí této doby dochází k  degradaci materiálu a další rekonstrukci. Oproti tomu stříkaný sklolaminát zajistí životnost až padesát let.

Moderní technologie jako základ

Dosavadní praxe nás naučila, že základem dobře odvedené práce jsou kvalitní technologické postupy. Disponujeme moderní technologií, která využívá stroj americké výroby umožňující aplikaci stříkaného sklolaminátu v maximální kvalitě provedení a materiálu. Zajistíme pro vás nejen aplikaci sklolaminátové vrstvy, ale také reprofilaci železobetonových konstrukcí, z níž jsou ochranné zídky a mosty nejčastěji vyrobeny.

Strojní aplikace garantuje kvalitní rozptýlení výztuže a samotného nanesení pryskyřice. Také je eliminován lidský faktor, díky čemuž se vyhneme při aplikaci možným chybám. Rovnoměrné nanesení pryskyřice zajišťuje její odolnost. Nanesena je spolu se skelným vláknem. Povrch je následně válečkován, zapraven a přebroušen.

Technologie je vhodná také pro rekonstrukci bazénů a výstavbu bazénů.

Chytrá rekonstrukce

Teprve volba správné technologie zajistí, že rekonstrukce vydrží a investor nebude nucen po několika letech řešit opravu.

Kontaktujte nás

Pokud se potřebujete na cokoli zeptat nebo s námi chcete probrat technické řešení konkrétního projektu, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro vás.

www.mbl-brno.cz